Archiv autora: rene.lossmann@klubrodaku.cz

Přednáška Symboly české státnosti

Doporučujeme přednášku Symboly české státnosti, kterou přednese PhDr. Karel Müller, přední heraldický odborník, ředitel Zemského archivu v Opavě a dlouholetý člen podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Tuto přednášku pořádá Muzeum Novojičínska, p.o., Státní okresní archiv a Zemský archiv v Opavě v rámci doprovodného programu výstavy „Od císaře pána k bolševikovi – Osudová osmičková výročí na Novojičínsku“. Přednášku je ve čtvrtek 1. listopadu 2018 v 16:30 hod v Muzeu Novojičínska p.o. .

Přednáška s názvem Vznik republiky v roce 1918 na Novojičínsku

Zveme všechny své členy a příznivce  na přednášku odborného zaměstnance Muzea Novojičínska, p.o. Mgr. Martina Vitko s názvem Vznik republiky v roce 1918 na Novojičínsku, která se uskuteční v klubových prostorách na baště městského opevnění  v pondělí 26. listopadu 2018 v 16:30 hod.

Ohlédnutí za studijní cestou

v pondělí 29. října 2018 v 16:30 hod v klubových prostorách na baště městského opevnění besedu s promítáním CD ( DVD) nazvanou Ohlédnutí za studijní cestou, uskutečněnou ve dnech 22.-25. srpna 2018.
Moderuje Pavel Wessely